ПРЕСТОЛЬНЕ СВЯТО У СЕЛІ НОВИЦЯ КАЛУСЬКОГО БЛАГОЧИННЯ
   19 серпня православні християни відзначають свято Преображення Господнього – одне з дванадцяти найбільших свят Церкви Христової, що встановлене на честь об’явлення божественної природи Христа Спасителя своїм учням. Адже святі отці називали це свято другим Богоявленням. Варто зауважити, що подію Преображення описують три Євангелісти – Матфей, Марк та Лука. Святкування цього дня сягає ще IV століття, коли св. Єлена побудувала храм на горі Фавор у честь Преображення Господнього. Уже з VI століття це свято поширюється у всій Церкві під назвою ,,Преображення Господнє”.

Цього дня 2015 року село Новиця Калуського благочиння Івано-Франківської єпархії відзначило своє Престольне свято.

   З нагоди храмового дня в храмі Преображення Господнього були звершені уставні богослужіння.

   Напередодні свята, 18 серпня, о 1700 було відслужене всенічне бдіння з літією та полієлеєм. У сам день свята, 19 серпня, о 1200 відслужено Божественну літургію і чин освячення плодів.

  Урочисте богослужіння очолив настоятель храму прот. Любомир Надорожний у співслужінні настоятеля храму Святого Архистратига Михаїла села Завій (Калуське благочиння) прот. Ярослова Мартинюка, настоятеля храмів свт. Миколая Чудотворця села Гуменів та Святого Архистратига Михаїла села Копанки (Калуське благочиння) прот. Василя Мельничука, настоятеля храму священномученика Ігнатія Богоносця села Тужилів (Калуське благочиння)прот. Сергія Олексюка, настоятеля храму Воскресіння Христового села Сваричів (Рожнятівське благочиння)прот. Андрія Балабуха, настоятеля храму свт. Василія Великого села Гриньків (Рожнятівське благочиння)свящ. Романа Олексюка, настоятеля св. великомученика Димитрія села Мислівка (Болехівське благочиння)свящ. Олега Шулика та дияк. Ігоря Луцана – викладача Богословського відділення КПБА.

   На святковому богослужінні молилася велика кількість вірян як із села Новиця, так із сусідніх сіл та міст. За богослужінням співав парафіяльний хор під керівництвом Сімківа Віталія.

   За місцевою традицією, після Євангельського читання був відслужений акафіст ,,Слава Богу за все”, який почергово зачитували священнослужителі. Опісля, прот. Андрій Балабух виголосив змістовну проповідь про свято Преображення Господнього. Звертаючись до віруючих, отець Андрій ґрунтовно розкрив сутнісне значення свята Преображення Господнього і пояснив його спасительне значення для кожної людини зокрема.

    За богослужінням багато дітей храму причастилися Святих Христових Таїн.

   Після відпусту Літургії з особливими словами вдячності до присутніх звернувся отець настоятель, а також подякував священнослужителям, які прибули розділити радість храмового дня за спільне піднесення молитов до Господа в час складних випробувань для українського народу.

  На закінчення проповіді отець Любомир висловив щиру вдячність усім парафіянам, хто власною щоденною наполегливою працею багато потрудився й нині наполегливо працює біля храму. За поданням Митрополита Івано-Франківського і Галицького Іоасафа від імені Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета було нагороджено парафіянина Мордуха Володимира церковною нагородою - медаллю за жертовність і любов до України.

   Святкове богослужіння завершилося уставним многоліттям.

   По завершенні богослужіння присутніх у храмі вірян було помазано єлеєм із Всенічного бдіння, після чого на церковному подвір’ї біля купелі був звершений чин освячення яблук, винограду та інших плодів, принесених парафіянами храму.

   На закінчення святкового богослужіння відбувся хресний хід, окроплення вірних святою водою та спільною пам'ятною світлиною.

  Опісля настоятель храму ще раз звернувся до присутніх вірян зі словами привітання і запевнив, що продовжуватиме і надалі сіяти зерно добра серед парафіян і робитиме все, щоб вірні мали можливість навчатись тут мудрості та любові Божої задля спасіння душ. Також отець Любомир побажав усім міцного здоров’я, терпіння, мудрості, любові та Божого благословення, а дітям слухняності, поваги та вдячності до батьків.Обновлен 23 авг 2015. Создан 22 авг 2015Київська православна богословська академія cerkva-snt.at.ua свящ. Богдан Сливка Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату bogoslov.cv.ua