диякон Ігор Луцан
ВІТАЮ НА САЙТІ!

 

 Диякон Ігор Луцан народився 14 серпня 1989 року в селі Новиця Калуського району Івано-Франківської області, в сім’ї робітників. Батько – Луцан Василь Васильович, 1966 року народження. Мати – Луцан Ольга Дмитрівна, 1969 року народження. З раннього дитинства співав у дитячому церковному хорі (з 1996 по 1999 рр.) під керівництвом регента хору Свято-Преображенського храму села Новиці. З 2000 року навчався церковного співу та уставних богослужінь у сільського дяка (Головчака Володимира, сьогодні - священик, настоятель храму прп. Феодосія Печерського с. Софіївки Первомайського району Миколаївської області), а вже у 2002 році з благословення настоятеля Преображенського храму протоієрея Григорія Токарика (1948 р.н. - † 2011 р.) став штатним дяком свого села. Там же закінчив загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів у 2004 р.

    В цьому році, після 9-го класу, за направленням парафіяльного священика вступив на навчання до Коломийського духовного училища, яке закінчив 2006 року та здобув кваліфікацію регента-псаломщика, а також Преосвященнійшим Іоаном, єпископом Коломийським і Косівським (1996-2013 рр.), за Божественною літургією пострижений в читці. Цього ж року вступив на філософсько-теологічний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича на дві спеціальності – ,,Богослов’я” та ,,Релігієзнавство”.

    30 червня 2010 р.  закінчив богословське відділення Київської православної богословської академії при філософсько-теологічному факультеті ЧНУ ім. Юрія Федьковича та отримав базову вищу освіту за напрямом підготовки ,,Богослов’я” (здобув кваліфікацію бакалавра богослов’я, викладача богословсько-релігієзнавчих дисциплін). Цього ж року закінчив Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича та отримав базову вищу освіту за напрямом підготовки „Філософія”, здобув кваліфікацію бакалавра філософії (з відзнакою).

    З 2010 року хормейстер хору університетського храму Трьох Святителів та керівник вокального ансамблю ,,Менестрель".

       У 2011 р. закінчив Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича і отримав повну вищу освіту за спеціальністю „Релігієзнавство” та здобув кваліфікацію магістра релігієзнавства (з відзнакою). Цього ж року трудову діяльність в університеті розпочав з посади лаборанта Богословського відділення Київської православної богословської академії (з 2011 по 2014 рр.), а також секретаря кафедри релігієзнавства та теології філософсько-теологічного факультету (з 2011 по 2015 рр.) і був прикріплений до кафедри як здобувач.

    4 червня 2012 року закінчив Богословське відділення КПБА і отримав повну вищу освіту за спеціальністю „Богослов’я” (здобув кваліфікацію магістра богослов’я, викладача-дослідника православного богослов’я). Цього ж року, 29 липня одружився з дівчиною православного віросповідання - Менюк Наталією Ярославівною.

З 1 вересня 2012 року на посаді викладача Богословського відділення КПБА. 7 жовтня 2012 року уВолодимирському кафедральному патріаршому соборі (м. Київ), Святійшим ФІЛАРЕТОМ Патріархом Київським та всієї Руси-України рукоположений у сан диякона.

З 1 листопада 2012 році розпочав навчання в аспірантурі при кафедрі релігієзнавства та теології ЧНУ ім. Ю.Федьковича за спеціальністю 09.00.11 – ,,Релігієзнавство” (історичні науки). Кандидатська дисертація на тему: ,,Державно-церковні та міжконфесійні відносини у контексті релігійно-інституціональних трансформацій на території Чернівецької області (1991-2010 рр.)” (науковий керівник: доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Василь Олексійович Балух).

    Забезпечує читання таких курсів і спецкурсів:  ,,Вступ до богословських наук", ,,Церковний спів", ,,Церковне читання", ,,Історія церковної музики", ,,Історія древньої церкви", ,,Історія Помісних Православних Церков"; проводить практичні заняття з хорового співу, здійснює керівництво курсовими роботами та педагогічною практикою.

     Наукові інтереси узагальнено окреслюються такими блоками проблем: релігійна мережа Чернівецької області в історичній ретроспективі кінця ХХ – поч. ХХІ ст.; державно-церковні та міжконфесійні відносини в Україні; новітні релігійні течії та рухи. В історичному контексті, головним предметом наукового зацікавлення виступає специфіка становлення та формування церковно-релігійного життя на Буковині. В цьому руслі, зокрема, порушуються такі тематичні лінії досліджень: проникнення християнства на територію краю, особливості функціонування нової релігії в умовах Київської Русі та Галицько-Волинського князівства, роль церкви в умовах Молдавського воєводства та Австро-Угорської імперії, специфіка діяльності релігійних організацій в румунський період та період радянської окупації. Основний акцент наукових інтересів спрямований на функціонування Церкви в Північні Буковині, в умовах сучасних трансформаційних процесів.

    Є учасником 14-ти науково-практичних конференцій, 9 з яких – міжнародні, а також одного науковго семінару Молодіжної асоціації релігієзнавців – ,,Етнологія релігії: теоретичні та прикладні аспекти”, виступаючи на ньому лектором. Автор понад 30 наукових і науково-популярних публікацій, які стосуються релігійного життя краю, державно-церковних та міжконфесійних відносин як в Чернівецькій області, так і в Україні загалом (2008-2015 рр.). Співперекладач ранньохристиянського твору ,,Стромати” Климента Александрійського (2012 р.); співавтор колективної монографії на тему ,,Філософсько-богословська спадщина мислителів XVII-XX ст.”, за ред. член-кор. НАПН України В.О.Балуха (2013 р.); автор-укладач художньо-літературного видання ,,Невтомний сіяч Божого Слова" 2014 р. (життєвий і творчий шлях прот. Г. Токарика).

    Упродовж 2010 р. учасник спільного проекту у рамках PHARE і Євросоюзу з Ботошанською духовною семінарією імені св. Георгія (Румунія) у рамках транскордонного співробітництва з проблеми ,,Традиції, мистецтво, виховання – європейські цінності – цінності без кордонів”. Багаторазовий учасник теле- і радіопрограм ,,Толока", ,,Точка дотику", ,,Акценти" - Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії. Учасник Всеукраїнських з'їздів православної молоді (2008 р., 2016 р.). Учасник освячення Малої (Теплої) Софії Київської (21 лютого 2016 р.)

    Крім педагогічної і наукової роботи, бере активну участь у громадській діяльності міста та житті університету. Зокрема, у 2007 році співзасновник Чернівецької обласної молодіжної громадської організації ,,Молодіжний рух Православна Буковина”, з листопада 2007 по червень 2008 – заступник голови цієї ж організації; з грудня 2012 року по теперішній час – член ради Чернівецької громадської організації ,,Союз молоді Буковини”.

   За активну наукову, навчально-методичну і громадсько-культурну діяльності та внесок у розвиток духовності й утвердження в Україні Єдиної Помісної Церкви нагороджений почесними відзнаками, зокрема:

  2011 року Головним управлінням освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації та Чернівецьким обласним комітетом профспілки працівників освіти і науки нагороджений грамотою за високі досягнення у науковому і громадському житті університету та з нагоди 135-річчя від дня заснування ЧНУ ім. Ю.Федьковича;

   2012 року Департаментом освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації нагороджений подякою за вагомий внесок у відродження та примноження української духовної спадщини, високий художній рівень та активну участь у культурно-мистецькому житті області;

   14 жовтня 2013 року, з нагоди 20-ї річниці з часу відродження філософсько-теологічного факультету, за Божественною літургією в університетському храмі Трьох Святителів м. Чернівці, з благословення Святійшого Патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета, Високопреосвященнійшим ЕПІФАНІЄМ митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Білоцерківським, Патріаршим намісником, головою Синодального управління у справах духовної освіти, нагороджений правом носіння подвійного ораря;

  14 жовтня 2014 року, з нагоди 21-ї річниці з часу відродження філософсько-теологічного факультету ЧНУ ім. Ю.Федьковича, деканатом факультету нагороджений грамотою за активну наукову, навчально-методичну і громадську роботу;

  19 грудня 2015 року, за Божественною літургією в університетському храмі Трьох Святителів м. Чернівці, з благословення Святійшого Патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета, Високопреосвященнійшим НЕСТОРОМ архієпископом Тернопільським, Кременецьким та Бучацьким нагороджений медаллю ,,За жертовність і любов до України”.

  Нагороди у складі вокального ансамблю „Менестрель” та хору Богословського відділення: лауреати загальноуніверситетського огляду-конкурсу художньої самодіяльності – І місце в номінації ,,вокальні ансамблі” (2006 р.); лауреати загальноуніверситетського конкурсу колядок і щедрівок ,,Різдвяні зустрічі” – ІІІ місце (2007 р.); переможці обласного фестивалю творчості ,,Чисті роси” – І місце (2008 р.); лауреати загальноуніверситетського конкурсу колядок і щедрівок ,,Різдвяні зустрічі” І місце (2009 р.); переможці загальноуніверситетського огляду-конкурсу художньої самодіяльності ,,Мистецькі презентації” – І місце в номінації ,,Краще виконання вокального твору” (2009 р.); лауреати обласного фестивалю-конкурсу „Рідна пісня” – І місце (2009 р.); лауреати загальноуніверситетського конкурсу „Університет має талант” – І місце (2010 р.); володарі ГРАН-ПРІ в загальноуніверситетському конкурсі „Університет має талант” (2011 р.); переможці у загальноуніверситетському конкурсі колядок та щедрівок ,,Різдвяні зустрічі” – ІІ місце (2011 р.); лауреати в обласному фестивалі творчості ,,Чисті роси” серед вищих навчальних закладів І-ІV р.а. – І місце в номінації ,,Вокальне мистецтво” (2013 р.); переможці в обласному фестивалі творчості ,,Чисті роси” серед вищих навчальних закладів І-ІV р.а. – І місце в номінації ,,Вокальне мистецтво” (2016 р.).

    Література: Наталія Фещук. Поєднуємо навчання, роботу та музику. I все це нам подобається // Газета Чернівецької міської ради ,,ЧЕРНІВЦІ”. – Чернівці. – 5 січня 2012. – №1 (1104) – С. 8; Наталія Фещук. ,,Піккардійська терція” по-чернівецьки // Літературно-просвітницький журнал ,,Українська ластівка”. – Чернівці. – 2012. – №1-2. – С. 43-45; Диякон Ігор Луцан. Філософсько-теологічний факультет: історія та сучасність (1875-1940, 1993-2013 рр.): кол. монографія / гол. ред.: Балух В.О. - Чернівці : Чернівецький нац. ун-т, 2013. - С. 163-166. 

 

Список публікацій:

 

2008 рік

1.    Луцан І. Суть та специфіка ангелології у системі Православного богослов’я / І. Луцан // Богословський вісник: збірник наукових праць. № 1. – Чернівці : Рута, 2008. – С. 273–279.

 

2009 рік

1.    Луцан І. Креаціонізм та еволюціонізм в системі православної космології / І. Луцан // Матеріали студентської наукової конференції Чернівецького національного університету (13–14 травня 2009 року). Філософсько-педагогічні науки. – Чернівці. ЧНУ, 2009. – С. 53–54.
2.    Луцан І. Інтерпретація релігійної та філософської віри в окремих працях видатних філософів та богословів / І. Луцан // Науковий вісник Чернівецького університету : Збірник наукових праць. Випуск 512–513. Філософія. – Чернівці. ЧНУ, 2009. – С. 169–176. (у співавторстві з асп. Подгорною Л.П.)

3.    Луцан І. Біблійське вчення про образ і подобу Божу в людині і еволюційна концепція антропогенезу: проблематика співвідношення / І. Луцан // Богословський вісник : збірник наукових праць. № 2. – Чернівці : Рута, 2009. – С. 208–218.

 

2010 рік

1.    Луцан І. Роль і значення світської та богословської освіти у формуванні духовно-моральних цінностей сучасної молоді / І. Луцан // Світоглядно-ціннісні виміри гуманітарного знання та освіти : Матеріали III Міжнародної конференції молодих науковців (28 – 29 жовтня 2010 року) – Чернівці. ЧНУ, 2010 – С. 223–226.
2.    Луцан І. Богослужбова мова у контексті міжконфесійних відносин в Україні: історико-богословський аналіз / І. Луцан // Богословський вісник: збірник наукових праць. № 3. – Чернівці : Рута, 2010. – С. 317–329.

3.    Луцан І. Моделі державно-церковних відносин в Україні: богословський аспект / І. Луцан // Матеріали студентської наукової конференції Чернівецького національного університету присвяченої 135 річчю ЧНУ ім. Ю.Федьковича (13–14 травня 2010 року) Філософсько-педагогічні науки. – Чернівці. ЧНУ, 2010. – С. 61–62.

4.      Луцан І. Інформація комунікація та конфлікти: міжконфесійний вимір в Україні / І. Луцан // Міжетнічні та міжконфесійні відносини в контексті сучасних трансформацій. Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (29 – 30 квітня 2010 р.). – Чернівці : Чернівецький нац.  ун-т, 2010. – С. 171–183.

 

2011 рік

1.    Луцан І. Характер державно-церковних відносин в Чернівецькій області та тенденції змін / І. Луцан // Богословський вісник : збірник наукових праць. № 5. – Чернівці : Рута, 2011. – С. 289–306.

2.    Луцан І. Внесок українських традиційних конфесій Буковини у процеси формування нації та державотворення / І. Луцан // Богословський вісник : збірник наукових праць. № 5. – Чернівці : Рута, 2011. – С. 307–314. (у співавторстві із Шубином І.В.)

3.    Луцан І. Держава і Церква: Буковина в контексті загальноукраїнських процесів / І. Луцан // Матеріали студентської наукової конференції Чернівецького національного університету (17–18 травня 2011 року) Філософсько-педагогічні науки. – Т. 1. – Чернівці. ЧНУ, 2011. – С. 67–68.

4.    Луцан І. Історичний розвиток та становлення церковно-організаційного життя на Буковині / І. Луцан // Науковий вісник Чернівецького університету : Збірник наукових праць. Випуск 518–519. Філософія. – Чернівці: ЧНУ, 2011. – С. 170–179.

5.    Луцан І. Конфлікти, комунікація та діалоги у міжконфесійному вимірі сучасної України / І. Луцан // Релігія та Соціум. Часопис. – Чернівці, 2011. – №1(5). – С. 181–189. (у співавторстві з к.і.н. асист. Бучовським В.Р.)

6.    Луцан І. Вплив новітніх комунікаційних процесів на розвиток та діяльність релігійного життя Північної Буковини / І. Луцан // Роль науки, релігії та суспільства у формуванні моральної особистості. Матеріали ХХХ Міжнародної науково-практична конференції (9 грудня 2011 р.). – Донецьк : Донецький університет штучного інтелекту, 2011. – С. 213–216.

7.    Луцан І. Специфіка міжконфесійних відносин на Буковині: історичне підґрунтя та сьогодення / І. Луцан // Регіональний вимір міжконфесійних і державно-церковних відносин. Всеукраїнська наукова конференція (17 червня 2011 р.). – Хмельницький : Хмельницький ун-т управління та права, 2011. – С. 126–128.

8.    Луцан І. Міжконфесійні конфлікти у Чернівецькій області кінця ХХ – початку ХХІ ст. : причини та способи подолання / І. Луцан // Релігія та Соціум. Міжнародний часопис. – Чернівці, 2011. – №2(6). – С. 65–75. (у співавторстві з членом-кореспондентом НАПН України, проф. Балухом В.О.)

 

2012 рік

1. Луцан І. Проблеми етнічної самоідентифікації та релігійний чинник у Буковинському регіоні: історична ретроспекція / І. Луцан // Матеріали міжнародної наукової конференції ,,Дні науки філософського факультету – 2012” – К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2012. – С. 76–77.

2. Луцан І. Характер взаємовідносин православних церков у Чернівецькій області  кінця ХХ – початку ХХІ ст.: релігійно-політичний проект на дві дії (дія І) / І. Луцан // Богословський вісник : збірник наукових праць. № 6. – Чернівці : Рута, 2012. – С. 172-194.

3.Луцан І. Релігійний чинник та проблема етнічної самоідентифікації населення Буковини / І. Луцан // Науковий вісник Чернівецького університету : Збірник наукових праць. Випуск 621–622. Філософія. – Чернівці. ЧНУ, 2012. – С. 137-143.

4. Стромати / Климент Олександрійський ; під ред. Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета ; [пер. Богословського відділення Київської православної богословської академії при філософсько-теологічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича]. – К. : Видавничий відділ УПЦ Київського Патріархату, 2012. – 847, [1] с. Луцан І. переклад 4-ї та 5-ї книг С. 389–588.

5. Луцан І., дияк. Стан протестантизму на території Чернівецької області в період антирелігійної політики (40-50-і роки ХХ століття) / І. Луцан // Матеріали ІІ Всеукраїнської наукової конференції ,,Православ'я в Україні" - К.: [Київська православна богословська академія], 2012. - С. 328-340.

6. Луцан І. Самоідентифікація буковинців: вплив етнічного та релігійного чинників / І. Луцан // Релігія та Соціум. Міжнародний часопис. – Чернівці: Чернівецький нац. ун-т, 2012. – №2(8). – С. 145-152.

7. Луцан І. Провідні тенденції релігійних процесів на теренах Північної Буковини у контексті суспільних трансформацій кінця ХХ - поч. ХХІ ст. / І. Луцан // Наукові записки. Серія ,,Історичне релігієзнавство". - Острог : Видавництво Національного університету ,,Острозька академія", 2012. - Випуск 7. - С. 148-162.  

 

2013 рік 

1. Луцан І. Церковно-релігійне життя на Буковині у 40-50 роки ХХ століття: стан і проблеми самозбереження  /      І. Луцан // Богословський вісник : збірник наукових праць. № 7. – Чернівці : Чернівецький нац. ун-т, 2013. – С. 101-121. 

Прийняв участь у Міжнародній науковій конференції студентів, аспірантів та молодих учених ,,Дні філософського факультету - 2013" (16-17 квітня 2013 р., Київський національний університет ім. Тараса Шевченка). У збірнику матеріалів вийшла стаття.
2. Луцан І. Автокефальний рух у Чернівецькій області (90-і роки ХХ століття): релігійно-політичний дискурс // Міжнародна наукова конференція "Дні науки філософського факультету - 2013", 16-17 квіт. 2013 р.: [матеріали доповідей та виступів] / редкол.: А.Є. Конверський [та ін.]. - К.: Видавничо-поліграфічний центр "Київський університет", 2013, - С. 235-237.

3. Луцан І. Владика Євген (Гакман): церковно-релігійна та культурно-просвітницька діяльність на теренах Буковини у ХІХ ст. // Філософсько-богословська спадщина мислителів XVII-XX ст.: колект. монографія / за ред. член-кор. НАПН України В.О. Балуха. – Чернівці : Чернівецький нац. ун-т, 2013. – С. 187-207.

Прийняв участь у Міжнародній науково-практичні Інтернет-конференції ,,Соціокультурні виміри релігійних процесів у світі та в Україні" (30-31 травня 2013 р., Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича).

 4.Луцан І. Особливості релігійно-політичних процесів Північної Буковини у 90-і роки ХХ століття / І.Луцан // Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція ,,Соціокультурні виміри релігійних процесів у світі та в Україні", 30-31 травня 2013 р. / за заг. ред. проф. Докаша В.І. - Чернівці : Чернівецький нац. ун-т ім. Ю.Федьковича, 2013. - С.82-86.

Прийняв участь в науковому семінарі ,,Етнологія релігії: теоретичні та прикладні аспекти", який проводився 22-23 червня 2013 р. Тема лекції: ,,Історичний розвиток та становлення церковного житта на Буковині". 

5.Луцан І. Проникнення християнства на Буковину / І. Луцан // Релігія та Соціум. Міжнародний часопис. – Чернівці: Чернівецький нац. ун-т, 2013. – №2(10). – С. 133-139.

6.Луцан І. Історичний розвиток та становлення церковно-релігійного життя на Буковині (з часів проникнення християнства до середини XVIII ст.) / І. Луцан // Богословський вісник : збірник наукових праць. № 8. – Чернівці : Рута, 2013. – С. 210-229.

7. Філософсько-теологічний факультет : історі та сучасність (1875-1940, 1993-2013 рр.) : кол. монографія / гол. ред.:       Балух В.О. - Чернівці : Чернівецький нац. ун-т, 2013 . - 224 с.

Прийняв участь у Міжнародній наукові конференції ,,ГУМАНІТАРНО-НАУКОВЕ ЗНАННЯ: РОЗМАЇТТЯ ПАРАДИГМ" (14-15 жовтня 2013 р., Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича).

8. Луцан І. Історичний розвиток та становлення церковно-релігійного життя на Буковині (з часів проникнення християнства до середини XVIII ст.) / І. Луцан // Релігія та Соціум. Міжнародний часопис. – Чернівці: Чернівецький нац. ун-т, 2013. – №3-4(11-12). – С. 302-311.


2014 рік

Прийняв участь у Міжнародній науковій конференції студентів, аспірантів та молодих учених ,,Дні філософського факультету - 2014" (17-18 квітня 2014 р., Київський національний університет ім. Тараса Шевченка). У збірнику матеріалів вийшла стаття.

1. Луцан І. Міжконфесійні конфлікти у Чернівецькій області кінця ХХ – початку ХХІ ст.: регіональний контекст  // Міжнародна наукова конференція "Дні науки філософського факультету - 2014", 16-17 квіт. 2014 р.: [матеріали доповідей та виступів] / редкол.: А.Є. Конверський [та ін.]. - К.: Видавничо-поліграфічний центр "Київський університет", 2014, - С.

2. Луцан І., дияк. Невтомний сіяч Божого Слова / укл.: Г.Іванюк (Токарик), К.Токарик, диякон І.Луцан. - Чернівці : Видавничий дім ,,Букрек", 2014. - 268 с.

3. Луцан І. Деякі роздуми щодо християнізації Буковини / І. Луцан // Богословський вісник : збірник наукових праць. № 9. – Чернівці : Рута, 2014. – С. 111-124.

4. Луцан І. Якісний поступ національної і богословської освіти на Буковині доби єпископа Євгена (Гакмана) / І.Луцан // Релігія та освіта: сучасний та історичний контекст взаємовідносин. Пам'яті науковця-релігієзнавця Наталії Гаврілової. Збірник статей-вшанувань, наукових праць та експертиз. За редакцією проф. А.Колодного // Українське релігієзнавство. - №70. - К., 2014. - С. 135-142.


2015 рік

1. Луцан И.В. Некоторые размышления о христианизации Буковины / И.В. Луцан // Вестник Русской христианской гуманитарной академии. 2015. Том 16. Вып. 1. – СПб. : Изд-во РХГА, 2015. – С. 284-291. 

Прийняв участь у IV Міжнародній науково-практичній конференції молодих науковців ,,Світоглядно-ціннісне самовизначення людини ,,толерантність” (8-9 травня 2015 р., Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича). У збірнику матеріалів вийшла стаття.

2. Луцан І. Толерантність/інтолерантність у контексті поліетнічності та полірелігійності Чернівецької області: регіональний та український виміри  // Світоглядно-ціннісне самовизначення людини. Толерантність: соціально-смислові варіації та євроінтеграційний контекст. Матеріали IV Міжнародної науково-практичної конференції молодих науковців (8-9 травня 2015 року). – Чернівці: Чернівецький національний університет, 2015. – 272 с. – С. 258-263.

3. Петрук В. Між ідеєю та вірою: формотворчі актуальності церковної політики та потенціал морального вдосконалення українського суспільства // Світоглядно-ціннісне самовизначення людини. Толерантність: соціально-смислові варіації та євроінтеграційний контекст. Матеріали IV Міжнародної науково-практичної конференції молодих науковців (8-9 травня 2015 року). – Чернівці: Чернівецький національний університет, 2015. – 272 с. – С. 147-149. (Науковий керівник - викл. І.Луцан).

4. Луцан І., дияк.  Церковно-релігійне життя на теренах Північної Буковини кінця 80-х - початку 90-х рр. ХХ ст.: боротьба за утвердження автокефалії / І. Луцан // Богословський вісник : Науковий журнал. – Чернівці : Чернівецький нац. ун-т, 2015. - №11. – С. 96-109.

5. Lutsan Ihor. Autocephalous movement in Bukovyna in the context of sociopolitical transformations of the late 1980s and early 1990s / Ihor Lutsan // International journal of economics and society. – Publisher: ICES Foundation, Memphis, USA. – Volume 1, Issue 1, April, 2015. – Р. 125-129.  E-mail: http://ijournales.org/index.php/curent-issue/volume-2015/issue-1


2016 рік

Прийняв участь у Міжнародній науковій конференції студентів, аспірантів та молодих учених ,,Дні філософського факультету - 2016" (20-21 квітня 2016 р., Київський національний університет ім. Тараса Шевченка). У збірнику матеріалів вийшла тези.

1. Луцан І. Концепція взаємин світської та церковної влад на Буковині в добу ,,перебудови”// Міжнародна наукова конференція ,,Дні науки філософського факультету – 2016”,  20-21  квіт.  2016  р.  :  [матеріали  доповідей  та  виступів] /  редкол.: А. Є. Конверський  [та  ін.].  –  К.  : Видавничо-поліграфічний  центр  ,,Київський  університет”, 2016. – Ч. 7. – С. 43-45. 

Прийняв участь у Міжнародній науково-практичній конференції ,,Константинопольський Патріархат в історії України: минуле, сучасне, майбутнє” (10 червня 2016 р.).

2. Луцан І. ,,Соціально-правове становище і специфіка розвитку православної Церкви на Буковині в Австро-Угорський період" // Міжнародна науково-практична конференція ,,Константинопольський Патріархат в історії України: минуле, сучасне, майбутнє”, 10 червня 2016 р. : [програма  доповідей  та  виступів] / Голова оргкомітету О.Саган [та  ін.].  –  К. : ,,Український Дім", 2016.

Прийняв участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції ,,Суспільство, держава і церква у спектрі міждисциплінарних досліджень" (9-10 вересня 2016 р., Хмельницький національний університет). У збірнику матеріалів вийшли тези.

3. Луцан І. Ідея помісності православної церкви в Україні через призмку церковної і державної політики // Суспільство, держава і церква у спектрі міждисциплінарних досліджень : зб. матеріалів Всеукр. наук.-практ. конференції (Хмельницький, 9–10 верес. 2016 р.). – Хмельницький : ХНУ, 2016. – 171 с. – С. 61-63. 

Прийняв участь у Міжнародній науково-практичній конференції ,,Міжконфесійні конфлікти у транскордонних регіонах : історична ретроспектива та виклики сучасності" (13-14 жовтня 2016 р., Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича). У збірнику матеріалів вийшли тези.

4. Луцан І. Природа і вияви міжконфесійних конфліктів на теренах Чернівецької області у контексті сучасних трансформацій // Міжконфесійні конфлікти у транскордонних регіонах : історична ретроспектива та виклики сучасності. Толерантність в історичному і міжкультурному вимірах : матеріали міжн. наук.-практ. конф. 13-14 жовтня 2016 р. / за заг. ред. проф., член-кор. НАПН України Балуха В.О. – Чернівці : Чернівецький нац. ун-т, 2016. – 168 с. – С. 122-126.

5. Луцан И.В. Особенности организации направлений духовно-просветительской деятельности религиозных конфессий Черновицкой области / И.В. Луцан // Международной электронной научной журнал «Studia Humanitatis» / Гол. ред. А.С. Мельков. – Режим доступа : http://st-hum.ru/content/lucan-iv-osobennosti-organizacii-napravleniy-duhovno-prosvetitelskoy-deyatelnosti

6. Луцан І.В. Типи та форми релігійних конфліктів у Чернівецькій області кінця ХХ – початку ХХІ ст. / І.В. Луцан // Гілея: науковий вісник. Збірник наукових праць / Гол. ред. В.М. Вашкевич. – К. : ,,Видавництво ,,Гілея”, 2016. – Вип. 113 (10). – 452. – С. 222-228. – Режим доступу : http://gileya.org/index.php?ng=library&cont=long&id=137Обновлен 07 дек 2016. Создан 22 янв 2013Київська православна богословська академія cerkva-snt.at.ua свящ. Богдан Сливка Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату bogoslov.cv.ua