Відбулася зустріч Президента України Віктора Януковича з релігійними діячами України
25 січня 2013 року відбулася зустріч Президента України Віктора Януковича з релігійними діячами України. На зустрічі був присутній Святійший Філарет, Патріарх Київський і всієї Руси-України.

Головною темою бесіди було обговорення святкування 1025-річчя хрещення Русі.

«1025-а річниця хрещення Русі має бути відзначена в кожному населеному пункті України. Ця знаменна подія буде відзначена в кожному селі, місті, регіоні», - сказав Глава держави.

За словами Президента України, після прийняття християнства у Київській Русі Київ став одним із найбільших духовних центрів світу. «Саме з християнством пов’язана цивілізаційна роль Києва в Європі. Адже Древня Русь не тільки увійшла в сім’ю християнських народів на правах рівноправного члена, а й почала відігравати роль вагомого гравця на міжнародній арені молодої Європи. Україна послідовно продовжує цю місію», - наголосив Віктор Янукович.

«Хрещення Русі і християнство були і залишаються символом соборності. Саме тому ми сприймаємо християнську віру, передусім, як консолідуючу, інтегруючу силу», - зазначив Глава держави.

Президент також наголосив, що до святкової дати необхідно впорядкувати території та релігійні об’єкти, пов’язані з історією та християнською традицією. Також особлива увага має бути приділена християнській культурній спадщині - пам’яткам архітектури, живопису, скульптури, писемності. «Все це має бути чітко розплановано у найкоротші терміни», - наголосив Віктор Янукович.

Глава держави заявив про важливість проведення конференцій та інших заходів за участю науковців та експертів, присвячених історії, культурній спадщині, питанням державно-церковного діалогу.

Крім цього, необхідно реалізувати належні заходи безпеки, щоб створити умови для спокійного і толерантного святкування. «Особлива увага - профілактиці загроз, унеможливленню навіть спроб вплинути на святкові заходи з будь-якої сторони», - сказав Президент України.

Церква.info
за матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента УкраїниСоздан 28 янв 2013Київська православна богословська академія cerkva-snt.at.ua свящ. Богдан Сливка Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату bogoslov.cv.ua