Блаженніший Любомир (Гузар) не виключає, що новий Папа Римський Франциск відвідає Україну
Про це першоєрах заявив сьогодні на прес-конференції у Києві, інформує УНІАН.

“Оскільки сьогоднішній Папа має знання про Україну і таке певне сентиментальне прив’язання до українців, я думаю, що можна сподіватись, що він відвідає Україну”, - сказав владика Любомир.

Колишній Глава УГКЦ зауважив, що на сьогодні ще рано говорити про час можливого візиту Папи Римського Франциска до України, оскільки він «повинен знайти себе в нових обставинах».

“Може, першими днями трудно, але пізніше, напевно, можна запросити Папу відвідати Україну, і можна сподіватись, що Папа, який має певну сентиментальність, почуття до України, до українців, що він відвідає наш край”, - сказав владика. Водночас він повідомив, що зустрічався із з Франциском під час роботи у Римі Папського синоду.

“Мені дату вже пригадати трудно, але десь це могло бути років 5-6 тому, а може і більше, коли я був також членом того синоду і кардиналу Бергольо з Аргентини був також членом секретаріату, і мав я нагоду з ним спілкуватись. Головне, що я можу сказати, що коли ми прийшли, я його не знав, сів, а він мені каже: “Слава Ісусу Христу”. Тоді, власне, він мені розповів, що він дуже добре знав отця Степана Чміля, і ми трошки спілкувались, 2-3 рази на рік сходилися. І була нагода поспілкуватись”, - підкреслив кардинал Любомир.

Як вже інформувала, РІСУ, Глава УГКЦ Патріарх Святослав (Шевчук) повідомив, що новообраний Папа Римський Франциск дуже добре знає ситуацію в середині УГКЦ. За його словами, новообраний Папа є вихованцем українського священика Степана Чміля, знає Літургію та обряди УГКЦ.

 

РІСУ Создан 14 мар 2013Київська православна богословська академія cerkva-snt.at.ua свящ. Богдан Сливка Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату bogoslov.cv.ua