Вселенський Патріарх передбачає майбутнє возз'єднання Православної та Католицької Церков
Предстоятель Константинопольської Православної Церкви Патріарх Варфоломій повідомив журналістам, що бачить можливість для возз'єднання між Православною і Католицькою Церквами, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Newsru.

Після свого повернення з Риму Патріарх Варфоломій заявив, що "побачив можливість розвитку нових відносин з Ватиканом, що, в свою чергу, посилило його оптимізм з приводу перспективи відновлення християнської єдності".

У той же час він вважає, що цього, "ймовірно, не відбудеться протягом мого життя".

Як відомо, 20 березня у Ватикані відбулася зустріч Папи Франциска і Константинопольського Патріарха Варфоломія I.

Вселенський Патріарх, який взяв участь в інтронізації Папи Римського був здивований, отримавши запрошення від нового понтифіка повечеряти з кардиналами.

Папа Франциск прийняв запрошення Предстоятеля Константинопольської Православної Церкви відвідати Патріаршу резиденцію в стамбульському кварталі Фанар. Крім того, було вирішено, що Папа і Патріарх зустрінуться в січні 2014 року в Єрусалимі в пам'ять 50-річчя історичної зустрічі Папи Павла VI і Патріарха Афінагора, які зняли взаємні анафеми, накладені Східною і Західною Церквами під час Великої схизми в 1054 році .

Довідка: Велика схизма - церковний розкол, після якого остаточно відбувся поділ Церкви на Римо-Католицьку, з центром в Римі, і Православну, з центром у Константинополі.

Розбіжності між Папою Римським і Патріархом Константинопольським почалися задовго до 1054-го, однак саме в 1054-му Папа Римський Лев IX послав до Константинополя легатів на чолі з кардиналом Гумбертом для вирішення конфлікту, початок якому поклало закриття в 1053 році латинських храмів в Константинополі за розпорядженням Патріарха Михайла Керуларія, при якому його наближений - сакелларій Костянтин - викидав з дарохранильниці Святі Дари, приготовлені за західним звичаєм з прісного хліба, і топтав їх ногами. Однак знайти шлях до примирення не вдалося, і 16 липня 1054 року у соборі Святої Софії папські легати оголосили про скинення Керуларія і його відлучення від Церкви. У відповідь на це 20 липня Патріарх наклав анафему легатів.

У 1965 році взаємні анафеми були зняті, хоча розкол в цілому не подоланий до сьогодні.

 

РІСУ Создан 01 апр 2013Київська православна богословська академія cerkva-snt.at.ua свящ. Богдан Сливка Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату bogoslov.cv.ua