Відбулася зустріч Всеукраїнської Ради Церков з Президентом України
23 квітня 2013 року в Адміністрації Президента України відбулася зустріч Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Президентом України Віктором Януковичем. У розширеному засіданні ВРЦіРО прийняв участь Святійший Патріарх Філарет, якого супроводжував архієпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній.

Святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі

Президент України Віктор Янукович закликав керівників церков і релігійних організацій взяти активну участь у святкуванні 1025-річчя хрещення Київської Русі.

“Упровадження християнства виявилося не лише віросповідним актом, але й державною, політичною і культурною необхідністю. Воно дало Київській державі увійти в коло країн християнської цивілізації, які становили тоді ще нерозділений європейський світ... Тому переконаний, що відзначати 1025-річчя запровадження християнства як державної релігії України-Русі потрібно не лише як свято християн, але й як свято торжества української державності, її європейської ідентичності, духовного і культурного злету, як запоруку успішної демократичної модернізації українського суспільства”, – відзначив Глава держави.

“Звертаюсь до вас, шановні духовні лідери, з проханням підтримати цю ініціативу”, – зазначив В.Янукович.

Він наголосив, що ювілей хрещення Київської Русі відзначатиметься на державному рівні. При цьому Президент висловив надію на широку участь керівників церков, релігійних організацій, а також мільйонів віруючих по всій Україні. Крім того, за його словами, очкується чимало гостей з-за кордону.

Глава держави висловив переконання, що центральні та місцеві органи влади нададуть усебічну підтримку релігійним організаціям для проведення ювілейних заходів.

Зі свого боку члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій порушили перед Президентом України низку актуальних питань, які, на їх думку, мають бути покладені в основу державно-конфесійного діалогу.

Державно-конфесійні відносини

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій прагне розбудовувати конструктивну співпрацю на партнерських засадах з органами державної влади задля того, щоб духовне і соціальне служіння віруючих було найбільш відчутним та ефективним для усього українського суспільства.

Про це було зазначено у зверненні ВРЦіРО, переданому особисто Президенту України Віктору Януковичу під час його зустрічі з главами церков і релігійних організацій.

Релігійні діячі особливо зацікавлені охопити душпастирською опікою найбільш вразливі категорії громадян: дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування дітей, малозабезпечених родин і людей похилого віку, хворих і людей з особливими потребами, а також у сфері ресоціалізації ув’язнених осіб та реабілітації людей з різними формами залежності.

З цією метою, йдеться у зверненні, Рада Церков щоразу порушує перед керівництвом держави насущні питання державно-конфесійні відносини, вирішення яких є важливим як з огляду на наявні соціальні проблеми, так і в інтересах реалізації завдань держави в соціально-гуманітарній сфері.

Цього разу глави та представники конфесій представили до уваги Президента України оновлений Перелік актуальних питань державно-конфесійних відносин в Україні. Він містить пропозиції першочергового і стратегічного характеру у сферах: 1) захисту та утвердження суспільної моралі, 2) подальшого розвитку державно-конфесійних відносин та 3) вдосконалення законодавства про свободу совісті та релігійні організації.

“На наше переконання, ці питання мають бути покладені в основу подальшого розвитку державно-конфесійного діалогу з метою їх ґрунтовного опрацювання та найскорішого розв’язання”, – наголошує ВРЦіРО.

Глави конфесій вважають, що “для кращого опрацювання зазначених питань доцільним буде створити постійний механізм взаємодії між Адміністрацією Президента України та Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, зокрема у форматі постійно діючого консультативно-дорадчого органу”.

Нагадаємо, останнього разу Перелік актуальних питань державно-конфесійних відносин в Україні був переданий Президенту України 21 березня 2012 року під час зустрічі Віктора Януковича з членами ВРЦіРО.

Державна політика у сфері релігії

Під час зустрічі з Всеукраїнською Радою Церков Президент України Віктор Янукович заявив про те, що державна політика щодо релігії та церкви й надалі будуватиметься на засадах довіри, законності та верховенства права.

“Така політика спрямована на створення сприятливих умов для діяльності конфесій, забезпечення рівних прав і можливостей для всіх релігійних організацій, миру та злагоди у релігійному середовищі, утвердження віросповідної та світоглядної терпимості, а також поваги між віруючими”, – зазначив Глава держави.

За його словами, законодавча база у сфері державно-церковних відносин буде вдосконалюватися.

“Нині за моїм дорученням та за вашою участю готуються конкретні пропозиції щодо подальшого вдосконалення законодавчої бази у сфері державно-церковних відносин”, – сказав Віктор Янукович.

Президент також констатував налагодження діалогу між представниками релігійних конфесій та народними депутатами. “Без консенсусу в таких делікатних питаннях, як свобода совісті і свобода релігії, говорити про успіх не доводиться”, – наголосив Глава держави.

Нагадаємо, 6 грудня 2012 року Президент Янукович доручив Кабінету Міністрів України невідкладно підготувати законопроект про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». Приводом до цього стали звернення релігійної спільноти та правозахисників проти законопроекту № 10221, який серед іншого запроваджував зміни у сфері діяльності релігійних організацій.

Під час зустрічі глави церков і релігійних організацій порушили перед Президентом України проблематику розвитку благодійництва, надання гуманітарної допомоги та соціального служіння віруючих серед вразливих та малозабезпечених верств населення.

Окремо члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій наголосили на необхідності захисту та утвердження в суспільстві високих моральних цінностей.

Вони звернули увагу Президента України на необхідність зняття з розгляду або відхилення урядового законопроекту № 2342 щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні. На їх переконання, ця ініціатива “створює підґрунтя для пропаганди аморальних явищ на шкоду традиційним сімейним цінностям, зазіхає на свободу слова та віросповідання”.

Представники конфесій закликали Главу держави зберегти Національну експертну комісію України з питань захисту суспільної моралі, а також забезпечити право дітей на безпечний інформаційний простір шляхом ухвалення законопроекту № 0945.


Довідка: Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій є міжконфесійним консультативно-дорадчим органом, утвореним у 1996 році. До її складу входять 18 конфесій, що представляють понад 95 % релігійної мережі та всі основні конфесії України: православного, греко-католицького, римо-католицького та протестантського (євангельського) віросповідних напрямків християнства, а також основних віросповідань ісламу та іудаїзму.

 

Церква-інфо Создан 25 апр 2013Київська православна богословська академія cerkva-snt.at.ua свящ. Богдан Сливка Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату bogoslov.cv.ua