Суд не дозволив Свідкам Єгови вбити дитину
У Новій Зеландії суд постановив забезпечити процедуру переливання крові хворої на рак 10- місячної дочки членів релігійної організації Свідків Єгови. Як повідомляє " Газета.ru " з посиланням на інформацію австралійської газети The Age, в серпня 2013 року лікарі виявили у дівчинки обширну злоякісну пухлину в області грудної клітини і діагностували четверту стадію раку кісток. Дівчинці для лікування вимагалося переливання крові, яке не дозволяли її батьки – члени секти Свідків Єгови. Регіональна рада з охорони здоров'я міста Окленд звернулась з клопотанням до суду Нової Зеландії, який і постановив помістити дитину під судову опіку на дев'ять місяців, що дозволяє забезпечити можливість проведення медичної процедури.
Як зазначається в інформації The Age, дитині вже було зроблено термінове переливання, коли лікарі проводили біопсію пухлини. У надзвичайних ситуаціях це дозволено законами Нової Зеландії. Як пише видання, батьки дівчинки не заперечували проти проведення хіміотерапії та операції з видалення пухлини, але від переливання крові через свої релігійні переконання відмовилися. 
Нагадаємо, що подібні ситуації мали місце і в Росії. Торік лікарі в Петербурзі змушені були звернутися до суду, щоб отримати можливість надати допомогу потерпілій в ДТП дитині , батьки якої, будучи адептами Свідків Єгови, відмовлялися від переливання крові з релігійних міркувань . Тоді в ДТП постраждали троє пішоходів, у тому числі жінка з коляскою. Однорічну дівчинку з відкритою черепно-мозковою травмою помістили в дитячу лікарню імені Раухфуса. Враховуючи тяжкість ушкоджень, отриманих дитиною, медики відразу ж приступили до реанімаційних заходів. Була потрібна термінова операція та переливання крові, про що батько дівчинки був повідомлений . Однак він зажадав скасувати життєво важливі для дитини процедури, оскільки його релігія забороняє переливання крові навіть у ситуаціях, що загрожують життю. Щоб підтвердити серйозність своїх намірів, чоловік привів адвоката, який не тільки заявив медикам, що батько офіційно відмовляється від переливання, але і пояснив , чим загрожує лікарні порушення батьківської заборони. 
Оскільки батьки є законними представниками дитини, без їх згоди лікар не має права здійснювати будь-які медичні втручання, навіть якщо мова йде про порятунок життя . Відмінити батьківське рішення могло тільки рішення судове. До вирішення проблеми були підключені не тільки суд, а й органи опіки, адміністрація Центрального району, міська прокуратура та Комітет з охорони здоров'я. У підсумку переливання крові і операція пройшли благополучно . 
Австралійський борець з сектами, психолог Рафаель Арон , який керує Центру Мельбурну консультування жертв деструктивних культів , називає практику відмови Свідків Єгови від переливання крові "драконівською та жорстокою" . " Релігія та віра повинні підтримувати людей, створюючи для них комфорт і тепло" , - наводить The Age слова Арона . Відмова від медичної допомоги пригнічує самооцінку і народжує почуття провини, особливо у дітей, вважає він.Создан 11 сен 2013Київська православна богословська академія cerkva-snt.at.ua свящ. Богдан Сливка Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату bogoslov.cv.ua